Zelfs in ‘mediahoofdstad’ New York kwakkelt lokale pers
Weekblad The Village Voice en twee lokale nieuwssites moesten abrupt dicht. De miljardairs achter de titels zagen er geen heil meer in.
Nu de aftrap van het WK voetbal in Brazilië dichterbij komt, lijken de protesten tegen de organisatie in hevigheid af te nemen. De dood van een lokale journalist zorgde voor slechte PR voor de actiegroepen, die toch al te lijden hebben onder demonstratiemoeheid vanwege politiegeweld. Het protest van de straat verplaatst zich hierdoor naar de werkvloer: stakingen vormen een groeiende bedreiging voor de Braziliaanse regering.
De oppositie in Zuid-Afrika maakt er in aanloop naar de verkiezingen dit jaar een potje van. Eeuwig zonde dat drie partijen/mensen die tijdens apartheid zo hard hebben gestreden om algemene verkiezingen en een eerlijke democratie mogelijk te maken, nu de kiezer juist het vertrouwen in die zo zwaar bevochten democratie aan het ontnemen zijn.